Vyhledávání


Kontakt

Kateřina Hanušová
Kutná Hora

+420 733 505 378

E-mail: mac.caitlin@gmail.com

Kutnohorští Samurajové na mini turnaji v Pardubicích

10.06.2008 09:33

První letošní turnaj, který absolvovalo kutnohorské slowpitchové družstvo Samurajů, se odehrál v Pardubicích. Turnaje se zúčastnila družstva Sajonara, Marius Pedersen a Kutnohorští Samurajové. Náš tým dorazil do Pardubic v dost oslabené sestavě. Z dlouhodobě trénujících chybělo pět výborných hráčů. Museli jsme proto přibrat posilu z Pardubic Terezu a i s ní nás bylo pouze devět. Také rozložení pět žen a čtyři muži nebylo ideální. Přesto jsme v tomto počtu odehráli celý turnaj.

Ač v devíti, tak hned po prvním utkání jsme se zařadili na post favorita turnaje. Soupeři byli početnější, tým Márius Pedersen hrál v jedenácti a Sajonara v deseti, přesto zkušenost a znalost tajů hry slowpitch byly na naší straně. V prvním utkání vyhrál tým Sajonary nad Mariem Pedersenem 5:0.

V druhém utkání jsme nastoupili my proti týmu Marius Pedersen. Ve svižném tempu jsme hlavně na pálce rozdrtili nováčka asi 17:5. Ve stavu byly stále nejasnosti a několik našich bodů se rozplynulo na cestě mezi domácí metou a rozhodčím. V poli jsme hráli bez chyb až asi na dva dlouhé odpaly, které nám prošly až k plotu.

V posledním třetím utkání jsme nastoupili proti týmu Sajonara. Tento tým patří ke zkušenějším, již druhým rokem se účastní slowpitchové pardubické ligy. Na naši hru ovšem nestačil. Naše agresivita na pálce a rozehranost po předchozím utkání znamenala ještě jasnější výhru. Až na jednu hrubku, kdy jsme běžkyni přímo donutili doběhnout až domů, jsme celé utkání odehráli v klidném tempu a zvítězili 15:2.

Pořadatelé zajistili krásné počasí, hezky upravené hřiště a plně vybavený bufet. Všechna utkání proběhla v přátelsky pohodové atmosféře. Nedošlo k žádnému zranění a co si více můžeme přát.

Jako trenér musím pochválit následující hráče. Bára na kečru neměla lehkou roli. Přesto ji zvládla bez problémů. Všem těžkým hráčům dobíhajícím pro bod včas uhnula. Na první metě hrála Lucka vysavač. Na druhé metě trochu nervózní Pavel, který prokázal svoji výbornou pálku. Na shortstopu zahrál Jirka bez chyby. U třetí mety zahrála bez komplikací a s přehledem Andrea. V zadním poli vládl Lukáš s Anetou a Terezou. Obecně musím pochválit celý tým a to hlavně v útoku. Své soupeře nešetřili a pálili jeden těžký odpal za druhým.