Vyhledávání


Kontakt

Kateřina Hanušová
Kutná Hora

+420 733 505 378

E-mail: mac.caitlin@gmail.com

Lasky Cup 2010 proběhl netradičně v květnu

23.05.2010 12:31

Samurajové dorazili na pardubický Lasky Cup už po čtvrté v řadě. Letos však ženskou část týmu oslabila viróza v podobě očekávání nových přírůstků, a tak přijeli Samurajové do Pardubic v šesti. Na místě tedy došlo k doplňování pozic z místních hráčů. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů a hrálo se systémem každý z každým.

V prvním zápase jsme dostali za soupeře(-řky) baskeťačky ze Studánky. Vzhledem k tomu, že šlo víceméně o holky, které dnes o softbale možná slyšely poprvé, tak jsme si do zápasu docela věřili. Tak do půlky zápasu se skóre vyvíjelo v náš prospěch a holky ze Studánky opravdu chvílema působily hodně zmateně. Pak ale soupeřky přijaly posilu, která dokázala zápas otočit. Musím však také dodat, že množství erorů na straně Samurajů k tomu také výrazně přispělo. Konečné skóre tedy STU:SAM - 14:8.

Na druhý zápas jsme nastoupili proti hráčům z Ramovky. Proti týmu kluků v žlutomodrých dresech jsme si naopak nevěřili vůbec. A opět téměř celý průběh zápasu nasvědčoval tomu, že z něj vyjdeme jako poražení. Ještě ve 48 minutě jsme prohrávali 2:6. Před sebou jsme měli poslední směnu (dohrávku) a začalo se odehrávat drama v duchu holywoodského slaďáku s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Na mety se postupně probojovali Jirka, Hanka Š. a Lukáš a při plně obsazených metách na pálku nastoupil Radim. Možná každému v tu chvíli vrtalo hlavou, jestli náš silák balon trefí ze spodu a golfovým úderem ho pošle rovnou do rukavice některého z polařů anebo trefí balon na přímo a pošle ho nechytatelným způsobem někam k hraničnímu plotu. Všichni dobře víme, že umí obojí. Tentokrát se jednoduše trefil a nejenže poslal domů všechny spoluhráče, ale ještě k tomu skóroval sám. Skóre jsme tedy srovnali. Na pálku se postavil Pepíno. I on se umí opravdu trefit, i tentokrát mu to vyšlo a byl z toho sedmý a vítězný doběh. Soupeřům nezbývalo než sklopit čepice a pogratulovat vítězům. SAM:RAM - 7:6.

Na třetí zápas s Garáží jsme si museli počkat dvě hodinky. Tento zápas však nemohu hodnotit, protože do Vendy vjela náladovost společně s únavou a já toho ze zápasu moc neviděla. Každopádně jsme tento zápas prohráli 5:10.

Do posledního zápasu proti Vořežprutům s námi nastoupila také Lucka, která dorazila později, a tak jsme získali zpět naši jistotu na první metě. No, Vořežpruti jsou celkem stabilními vítězi Lasky Cupu a naše naděje do zápasu byla opravdu malinká. Nicméně oproti jiným společným utkáním bych řekla, že Vořežpruti se chovali celkem sportovně a zápas jsme si i přes nepříznivý výsledek užili. Dokonce v koncovce svitla malá naděje na vyrovnání. Za stavu 7:9 byli na metách dva naši běžci a na pálku nastoupila Hanka Š. Přestože se snažila držet hesla "nepálit" a pokusit se dostat na první metu zdarma, plný stav ballů i striků ji donutil k poslednímu odpalu, který však skončil strike-outem a výsledné skóre už se tedy neměnilo. SAM:VOE - 7:9.

Výsledková listina:
1. Vořežpruti
2. Garáž
3. Studánka
4. Samurajové
5. Ramovka

Soupiska: Pepíno, Lukáš, Radim, Jirka, Hanka Š., Hanka K., Lucka + průběžné posily z ostatních týmů.

Hodnocení: Kromě prvního zápasu bych neřekla, že jsme měli tolik erorů, ale naší stálou a velkou slabinou zůstává pálka. Asi vezmu na trénink videokameru ;-) Jinak, protože mi nebyla umožněna účast ve hře, tak nechávám hodnocení spíš na Vás.