Vyhledávání


Kontakt

Kateřina Hanušová
Kutná Hora

+420 733 505 378

E-mail: mac.caitlin@gmail.com

Softballový víkend v Polici n. Metují

04.08.2008 09:34

O uplynulém víkendu si kutnohorští Samurajové přijeli vylepšit loňskou reputaci do Police nad Metují na slowpitchový Fagone Cup. Do tradičního softballového turnaje se přihlásilo 7 smíšených družstev převážně z Východních Čech. Vzhledem k vyššímu počtu družstev byl herní systém rozdělen do dvou základních skupin, ve kterých se hrálo každý s každým. V sobotu nastoupili Samurajové do prvního zápasu proti Orlicím z Chocně. Celý zápas byl dlouho vyrovnaný zejména díky rychlým autům na obou stranách. Samurajové dlouho nepustili soupeře do skórovací pozice a do poslední směny udrželi nízké skóre 2:3.

V poslední směně naopak dokázali přidat další tři body, které během soupeřovi dohrávky udrželi a utkání vyhráli poměrem 5:3. Zápas rozhodla skvělá obrana v poli, a to hlavně bezchybná spolupráce mezi "půjčeným" Honzou na shortu a Luckou na první metě.

Druhý zápas s domácími Táhly opět rozhodla obrana, ale tentokrát v neprospěch Samurajů. Zatímco v prvním zápase short podržel hodně odpalů ve vnitřním poli, tentokrát s balónem občas žongloval a znepřesnil několik příhozů. K vysokému skóre soupeřů přispěla i nesoustředěnost polařů v zadním poli, kterým z rukavic vypadlo několik "jasných" autů. Samurajové už nedokázali na pálce dohnat bodovou ztrátu a zápas prohráli 2:9.

Díky vzájemným zápasům soupeřů hráli Samurajové v posledním utkání o první místo ve skupině. Papírově byla jasným favoritem Svoboda nad Úpou, která dosud předváděla ve skupině suverénní výkon. V průběhu celého zápasu se pozice favorita potvrzovala a skóre se výrazně přelévalo na soupeřovu stranu. Jasný výsledek 3:8 se však začal měnit v poslední směně, kdy se Samurajové dostali na pálku. Několik špatných nadhozů v kombinaci s dobrými odpaly posunulo útočící hráče do skórovací pozice, ze které dokázali domů donést další čtyři body. Při stavu 2 autů nastoupila na pálku nejmladší Bára s jasným pokynem nepálit. Bára však naplněná nadšením využila prvního nadhozeného balónu a jednoduchým odpalem na nadhazovače udělala třetí aut na první metě. Zápas tedy skončil 7:8, ale Samurajové přesto odcházeli z hřiště se vztyčenou hlavou a s novým elánem do nedělního semifinále.

Do postupového zápasu nastoupili Samurajové proti druhému domácímu týmu Fagone. Obranné výkony z předešlého dne jakoby odplavil noční déšť a v poli se kupila jedna chyba na druhou. I přesto, že Samurajové dokázali hodně skórovat, v obraně se jim vůbec nedařilo. Před dohrávkou domácích ještě udželi nadějné vedení 14:11. Při obsazené třetí metě chytil Pepča na nadhozu jednoduchý odpal pálkaře, ale místo příhozu na první metu se rozhodl zastavit hráče na třetí metě. Při rychlém startu za hráčem si však způsobil zranění a soupeř udržel čisté konto autů. Několik dalších chyb v obraně stačilo k tomu, aby útočící družstvo obrátilo skóre na svou stranu na konečných 15:14 a poslalo Samuraje do bojů o třetí místo.

Do finálového boje proti pražským CITům jsme si půjčili Honzu (short) a Heřmana (2.meta) z Táhel a byli velmi oslabeni zraněním Pepči, který zůstal na nadhozu. V posledním zápase turnaje už byla na hráčích znát únava. Chyby v obraně znamenaly rychlý nástup soupeřů a stav po druhé směně 0:8. Dá se říct, že Samurajům se nedařilo vůbec nikde. V obraně jim utíkaly odpaly po třetí metě, příhozy začaly létat místo do rukavice metr nad hlavou a silní pálkaři byli autováni chycením ze vzduchu. V poslední směně zachránila čisté konto Bára, která svým doběhem na domácí metu uzavřela skóre na konečných 1:12.

Jedno vítězství v celém turnaji dovedlo Samuraje na 4. místo, ze kterého se všichni upřímně radovali. Ačkoliv byla bilance zápasů dosud negativní, Samurajové v Polici ukázali, že celý rok tvrdě dřeli a stali se doslova rovnocenným soupeřem. Atmosféra turnaje byla skvělá, zúčastněné týmy se chovaly velmi sportovně a nevznikaly žádné významnější spory mezi rozhodčími. Dík patří draftovaným hráčům Karlovi (Fagone), Honzovi (???), Petrovi (Fagone), Heřmanovi (Táhla) a Honzovi (Táhla), kteří nám v průběhu turnaje zaplňovali díry v sestavě.